با آغاز فعالیت دوره سوم شورای اسلامی شهر چمران پس از چند ماه برای انتخاب شهردار فعلی چمران شورا شخصی را انتخاب کرد که در آن زمان هنوز سنش به 25 سال نرسیده بود و تحصیلات دانشگاهی خود را نیز به اتمام نرسانیده بود و با منطقه بومی و عشایر نشین چمران (جراحی ) هیچگونه آشنائی قبلی نداشت . و تحصیلات دانشگاهی خود را به اتمام نرسانیده بود و هنوز دانشجوی در حال تحصیل بود و هیچگونه سابقه کار اجرائی و مدیریتی هم نداشته است

این  سه  اشکال  قانونی که طبق ماده 71 قانون وظایف شورای اسلامی شهر مراعات نشده  معلوم نیست در آن ایام چگونه از دید اعضای شورای اسلامی شهر پنهان ماند و باز چرا پس از تصویب این فرد بعنوان مهندس که هنوز دانشجو بود و طبق قانون که می بایستی 25 سال تمام سن داشته باشد فرمانداری نیز این مصوبه را درباره وی که هیچگونه سوابق کار اجرائی نداشته  تایید نمود وچگونه رده  های بالاتر مسئولان استان خوزستان با این عملکرد غیر قانونی برخورد ننمودند.

درهرصورت شهردارانتخاب شد وشورا ی شهر سوم چمران همچنان با تصویب بعضی مواردی که نمی بایستی تصویب می کرد به کارش ادامه داد و جالب توجه است که اخیرا نیز از 25 میلیون تومان اعتبار فرهنگی در یک مراسم سخنرانی به یک فردی که از عراق دعوت شده بود برای یکی دو ساعت صحبت حدود 10 میلیون تومان و به  دو روحانی  دیگر که ازاهواز اعزام شده بودندو از دوستان حسن نژادیان هستند به هر کدام نیز مبلغ 5 میلیون تومان پرداخت شد و 4 میلیون تومان هم هزینه وخرج فوتبال نمودند که بحث فوتبال بخاطر ورزش جوانان و سلامتی آنان قابل قبول .است .

شنیده ها حاکی از آن است که عبدالخضر عساکره نایب رئیس شورا در اعتراض به عملکرد شهرداری و شورا در باره به هدر دادن بودجه های فرهنگی توسط حسن نژادیان  و غیره اظهار داشته تا تکلیف هزینه های انجام شده از بیت المال و عوارض پرداخت شده توسط مردم شریف چمران به درستی مشخص نشود هیچ مصوبه ای را امضاء نخواهد کرد.  چون طبق بند 30 ماده 71 که چنین عنوان شده : نظارت بر حکم اداره امورمالی شهرداری و کلیه سازمان های وابسته به آن و حفظ سرمایه دارائی ها و اموال عمومی وهمچنین نظارت بر حساب درآمد و هزینه های شهرداری ها که خود جزو وظایف شورا می باشد و همچنین طبق بند 31  همین ماده که عنوان شده : شورا موظف است در پایان هر سال مالی صورت بودجه و هزینه های انجام شده جهت اطلاع عموم منتشر نماید و نسخه ای از آن را جهت بررسی به شورای شهرستان و استان ارسا ل نماید ولی آیا شورای شهر چمران چنین کاری کرده و یا انجام می دهد و یا اینکه قصد دارد آن را نیز از مردم فهیم و غیور چمران مخفی نگهدارد.

مردم نیز در گفت و گوهائی اظهار داشتند در حالی که بچه ها و جوانان تحصیلکرده چمران بیکار هستند شهدردار از بستگان و اقوام و آشنایان نزدیک خود و مسئولان فرمانداری بندرماهشهر عده ای را استخدام کرده و حتی هزینه های بیتوته و اقامت آنها را نیز متحمل گردیده است .

همچنین در آخرین اخبار واصله درباره شهردار اینکه بخاطر پایان سال شورای شهر مبلغ یک میلیون وپانصدهزاز تومان پاداش مصوب نمود که به ایشان پرداخت گردد ولی عبدالخضر عساکره این مصوبه را امضاء ننمود چون طبق ماده 26 آئین نامه استخدامی شهرداری های کشور  مغایر قانون است و خوشبختانه فرمانداری هم بخاطر اینکه پرداخت این پاداش به شهردار خلاف قانون است آنرا تائید نکرد. ولی معلوم نیست چرا چهار نفر دیگر اعضای شورا این پاداش غیر قانونی را مصوبه نمودند و این سئوال پیش می آید نکند خدای نا کرده آنها از قوانین شورای شهر بی اطلاع هستند.

نوشته شده در جمعه بیست و هفتم اسفند ۱۳۸۹ساعت 21:34 توسط رضا خدری| |

به دنبال اعطای امتیاز استخراج و بهره برداری از نفت سراسر ایران بغیر  از 5 استان شمالی در سال 1280 هجری شمسی از سوی مظفرالدین شاه قاجار به " ویلیام ناکس دارسی " مته حفاری اولین چرخش های خود در خاک خاورمیانه را تجربه کرد و به این ترتیب نام ایران به عنوان خاستگاه نخست صنعت نفت خاورمیانه درتاریخ عملیات نفتی این منطقه زرخیز جهان ثبت شد .

نهضت ملی شدن نفت

مبارزات انتخاباتی دوره شانزدهم مجلس تروز شاه در 15 بهمن 1327 و تبعید آیت الله کاشانی قتل هزیر به دست گروه فدائیان اسلام در 13 آبان 1328 موفقیت جبهه ملی در انتخابات تهران و بازگشت آیت الله کاشانی از تبعید وقایعی بود که یکی پس از دیگری موجب داغ تر شدن بحث نفت گردید.

 موافقت نامه معروف به " گس – گلشاییان " که حاصل مذاکرات دولت با شرکت نفت بود.

درآخردوره پانزدهم به مجلس داده شد لیکن بحث و تصمیم در باره آن به مجلس شانزدهم موکول گردید. این موافقت نامه حق الامتیار دولت را افزایش می داد اما وافی به مقصود اصلی یعنی استیفای حقوق ایران نبود. چه در همان ایام اصل تنصیف منافع معروف به قرار " پنجاه – پنجاه " در ونزوئلا مورد قبول قرار گرفته بود. در خاورمیانه هم شرکت های آمریکایی که امتیاز نفت عربستا سعودی را داشتند اجرای همان اصل را پذیرفتند و توافق در باره آن در 30 دسامبر سال 1950 رسما" اعلام گردید.دولت رزم آرا لایحه نفت را از مجلس پس گرفت تا مذاکرات را با شرکت نفت ادامه دهد اما فرصت نیافت .

گلوله ای که در 16 اسفند ماه 1329 از طپانچه خلیل طهماسبی خارج شد و رزم آرا را از پای در آورد صفحه جدیدی را در تاریخ نفت ایران رقم زد. کمیسیون خاص نفت در مجلس که ریاست آن را دکتر مصدق بر عهده داشت در 17 اسفندماه مقارن همان زمان که جنازه رزم آرا به گورستان می بردند پیشنهاد ملی کردن نفت را تصویب کرد وگزارش کمیسیون در 29 اسفند ماه 1329 به تصویب قون قانوگذاری نیز رسید.

قانون اجرای ملی شدن نفت تو دولت مصدق

پس از ترور رزم آرا حسین علا مامور تشکیل دولت شد و در همان ایام موج اعتصاب در میان کارگران نفت در خوزستان بالا گرفت . علا در  7 اردیبهشت1330 استعفا داد و به دنبال آن مجلس به نخست وزیری مصدق رای تمایل داد. قانون 9 ماده ای اجرای اصل ملی شدن صنعت نفت که کمیسیون خاص نفت آن را تدوین کرده بود در 9  اردیبهشت سال 1330 به تصویب قوه مقننه ایران رسید و با تائید شاه در 20 اردیبهشت قابلیت اجرا یافت و فردای آن روز دکتر مصدق برنامه دولت خود را به مجلس ارایه داد. قدم اول در اجرای اصل ملی شدن نفت تشکیل شرکت ملی نفت ایران بود که سه نفر به عنوان هیات مدیره موقت آن منصوب شدند . این هیات در 19 خرداد 1330 به آبادان وارد شد و در 20 خرداد پرچم ایران را بر فراز اداره مرکزی شرکت نفت در خرمشهر بر افراشت .

نوشته شده در جمعه بیست و هفتم اسفند ۱۳۸۹ساعت 17:52 توسط رضا خدری| |

دکتر احمدی نژاد تنها رئیس جمهوری است که به خاطر یک نفر در مقابل کل مملکت می ایستد و به خاطر این فرد با تمامی افراد شخصیت ها و گروه های سیاسی کشور در می افتد این یک نفر هم کسی نیست جز اسفندیار رحیم مشایی که رئیس جمهور او را همچون یک آینه صاف و زلال می داند. رحیم مشایی در دولت نهم مسئوولیت ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری را به عهده داشت و درهمین مسئوولیت با سخنرانی های خود چندین جنجال مدرست و حسابی در کشور ایجاد کرد اما این جنجال ها نه تنها باعث نشد او از چشم رئیس جمهور بیافتد بلکه باعث شد احمدی نزاد در یکی از اولین انتخاب های خود در دولت دهم مشایی ر ا به عنوان معاون اول خود منصوب کند. اما این اقدام رئیس جمهور با واکنش های گسترده ای روبه رو شد و درنهایت پس از علنی شدن نامه مقام معظم ر هبری به رئیس جمهور مبنی بر ضرورت کنار گذاشتن مشایی از این سمت این غائله پایان یافت .

پس از این ماجرا رئیس جمهور مشایی را به عنوان رئیس دفتر خود منصوب کرد و او درحال حاضر علاوه براین مسئوولیت بیش از ده عنوان دیگر دولتی را با خود به همراه دارد مو بسیاری از کارشناسان سیاسی از او به عنوان با نفوذترین فرد بر احمدی نژاد یاد می کنند . خیلی نیز معتقدند بخش زیادی از عزل و نصب هائی که در کابینه صورت می گیرد ناشی از توصیه های مشایی به رئیس جمهور است .

                                                           ماخذ ویژه نامه نوروز 1390 روزنامه جام جم

                                                  صفحه 40 تحت عنوان کارهای منحصر به فرد آقای رئیس جمهور

نوشته شده در چهارشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۸۹ساعت 21:30 توسط رضا خدری| |
مهدي كشوري در خرمشهر اظهار داشت: باتوجه به فرارسيدن روزهاي پاياني سال حضور مردم در مناطق عملياتي هشت سال دفاع مقدس افزايش يافته است.
وي خاطرنشان كرد: اعزام و حضور كاروان‌هاي دانش‌آموزي به مناطق عملياتي در حال اتمام است اما همچنان قشر جوان بيشترين حجم زائران مناطق عملياتي را تشكيل مي‌دهند.
مدير يادمان شهداي شلمچه افزود: در همين راستا روزانه 22هزار زائر از منطقه عملياتي شلمچه و يادمان شهداي آن بازديد مي‌كنند.


ادامه مطلب
نوشته شده در چهارشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۸۹ساعت 21:26 توسط رضا خدری| |
رضا خدری خبرنگار  و عکاس جبهه و جنگ درتابستان سال ۱۳۶۳ کتاب خرمشهر از اسارت تا آزادی روزشمار دفاع مقدس بچه های خرمشهر در روزهای اولیه جنگ را درتیراژ ده هزار جلد به چاپ رسانید و تا سال ۱۳۷۴ این کتاب چهار بار تجدید چاپ شد ولی از سال ۱۳۸۸ تا کنون که پایان سال ۱۳۸۹ است نویسنده و عکاس کتاب به علت مشکلات مالی هنوز موفق به تجدید چاپ پنجم کتاب مذکور نشده است . ناشر این کتاب دفترنشر فرهنگ اسلامی است وقتی که نویسنده درسال گذشته ازناشرخواست کتاب را مجددا چاپ نماید اظهار داشتند باید پول چاپ را نقدا بپردازید تا کتاب را چاپ کنیم . رضا خدری بهمین منظور به بنیاد نشر وحفظ آثار دفاع مقدس مراجعه نمود آنها نیز درجواب گفتند خودت کتاب را چاپ بکن بیاور تا تعدادی از آن را بخریم نویسنده باز سرگردان شد دراین مورد نامه ای به مصطفی مطورزاده نماینده خرمشهر در مجلس نوشت ولی باگذشت یکسال نماینده خرمشهر نه جواب مثبت داده و نه جواب منفی شاید هنوز وقت رسیدگی پیدا نکرده است . دراین مورد مراتب به نمایندگان آبادان هم اعلام شد چون دراین کتاب از روزهای حصرآبادان نیز مطالبی نگارش شده است ولی ۳ نفر نماینده آبادان درمجلس هم مثل همتای خرمشهری خود هنوز جوابی نداده اند.

در هرصورت نویسنده برای چاپ پنجم کتاب به این در و آن در زد چون مصمم به چاپ مجدد این کتاب تاریخی دفاع مقدس است . در ملاقات حضوری نیز مراتب را طی نامه ای به مهندس چمران ریاست شورای اسلامی شهر تهران نوشت مهندس چمران محبت فرمود برای مساعدت و کمک پی نوشتی به سردار باقرزاده نوشتند نامه به خدمت سردار رسید ایشان هم به کارکنان مجموعه خود ارسال نمودند ولی این نامه همچنان دربوروکراسی اداری سرگردان مانده است . رضا خدری عاقبت الامر خسته و کوفته از این دوندگیها چندنامه پیاپی به ریاستت جمهوری دکتر احمدی نژاد نوشت و برای اخذ وام بمنطور چاپ کتاب تقاضای یاری نمود ولی رئیس جمهور هم هنوز جواب مثبتی رای چاپ مجدد این کتاب دفاع مقدس نداده است .

نویسنده کتاب همچنان با خود می اندیشد پس چرا رحیم مشائی ریاست دفتر ریاست جمهوری میلیون میلیون کمک بلاعوض به هنرمندان و بازیگران زن سینما می نماید تا نمایشگاه عکس دایر نمایند ولی هیچکس دراین مملکت کمکی و مساعدتی حتی به صورت وام برای چاپ کتاب خرمشهر از اسارت تا آزادی نمی نماید در صورتی که خرمشهر آبروی نظام جمهوری اسلامی ایران است و مسئولان همیشه در سخنرانی هایشان به خود پز خرمشهر را می دهند.

نوشته شده در شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۹ساعت 19:46 توسط رضا خدری| |
                                میهمانان و راهیان نور از نبود توالت عمومی در عذابند

به پایان سال ۸۹ و رسیدن سال نو نزدیک می شویم در این روزها اعزام کاروان های راهیان نور به سوی شلمچه و یادمان شهدای اروندکنار در حال انجام است و روزانه هزاران نفر به این مناطق می آیند. اما یکی از معضلات اصلی میهمانان و حتی خود شهروندان آبادانی و خرمشهری نیز ازنبود توالت عمومی و یا به قول معروف مستراح در عذابند و معلوم نیست این معضل اساسی که همه ساله وجود دارد چه موقع مرتفع می شود و چرا شهرداران آبادان وخرمشهر نسبت به احداث آن که هزینه چندانی هم در بر نمی گیرد بی تفاوت هستند اگر خودشان نیاز به دفع ادرار ندارند لااقل در جهت حفظ آبروی شهر کوشا باشندا تا میهمانان نوروزی با خاطره بدی این دو شهر مقاوم و ایثارگر را ترک نکنند .

نوشته شده در شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۹ساعت 19:18 توسط رضا خدری| |

           

   

به اگرنظری آمارهای رسمی اعلام شده از سوی مقامات کشور بیاندازیم پی به عمق فجایع مقاسد اجتماعی و اقتصادی در ابعاد مختلف می بریم نظیر:

- 2600 معتاد از کیلو حشیش در تهران

- اختلاس 3 میلیاردی کارمند ابتدای سال جان باختند

- کشف بیش از 400 یک بانک در تهران

- دستگیری هزار عضو شرکت های هرمی از اول مهر تا کنون که 80 درصد آنها شهرستانی هستند

- رسیدگی به پرونده معروف به بیمه در شعبه 76 دادگاه کیفری تهران با 54 متهم

- دستگیری 210 هزار قاچاقچی مواد مخدر در 11ماه

                                 

                          


ادامه مطلب
نوشته شده در دوشنبه نهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 17:28 توسط رضا خدری| |

با سلام وتحیت :

موضوع : گله مندی از حضرتعالی

اگر یادتان باشد در ادوار مختلف کاندیدای مجلس شدید تا اینکه به لطف پروردگار و یاری دوستان و مردم شریف آبادان و حمایت قدیمی ها و نسل جدید زادگاهمان توانستید به کرسی دوره هشتم مجلس شورای اسلامی تکیه بزنید.  ولی چرا ازشما گله مندم  به شهادت وگواه خودتان که فردی متدین ومومن هستید یکی از کسانی بودم که در حد مقدوراتم در انتخابات در کنارتان بودم و پس از اخذ آرای مردم در مورد رای پاک همفکر و هم عقیده با شما بودم که این فرمول و برنامه را پیاده بفرمائید و دربهبود بخشیدن به امورات جاری شهر آبادان و سایر تصمیم گیری ها حتی در سطح مملکتی با دوستان و هوا دارانت بالاخص قدیمی های با تجربه مشورت بفرمائی.


ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه هفتم اسفند ۱۳۸۹ساعت 20:2 توسط رضا خدری| |
خدا بیامرزد معلم کلاس اول ابتدائی مان را در سال 1335 که به ما می آموخت بچه های خوبم گوش کنید و پند بگیرید  هیچوقت به دنبال یک تخم مرغ بی ارزش نروید که بخواهید آن را از زیرپای مرغ همسایه بردارید چون تخم مرغ دزد شتر دزد می شود و عواقب بدی دارد و ما هم همیشه تا این سن و سال به تخم مرغم به چشم یک ماده مصرفی بی ارزش نگاه می کردیم
ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه هفتم اسفند ۱۳۸۹ساعت 20:1 توسط رضا خدری| |
قرار است دراین هفته اتومبیل پژو قدیمی دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور در دیریفارم خرمشهر در حریم منطقه آزاد اروند با حضور عده کثیری از وزرا و مقامات بلند پایه و رجال مملکت به مزایده گداشته شود. نکته قابل ذکر اینکه مدعوین با هواپیماهای چارتر و با صرف هزینه های گزاف  واستقرار در هتل های گران قیمت خرمشهر وآبادان با حضور این حضرات این مزایده برگزار می شود .

و ایکاش صرف نظر ازاین هزینه های گزاف و ریخت وپاش ها پول فروش این اتومبیل صرف بازسازی شهرهای خرمشهر و آبادان می شد که پس از گذشت ۲۲ سال از پایان جنگ همچنان به صورت نیمه ویران رها شده اند ومردم ساکن این دو شهر با مشکلات عدیده ای روبرو هستند .

نوشته شده در سه شنبه سوم اسفند ۱۳۸۹ساعت 14:58 توسط رضا خدری| |
تعدادی از خانواده های شهدا و ایثارگران و جانبازان و آزادگان و رزمندگان در میدان ارگ مقابل دادسرای تهران درحمایت از برخورد با عوامل فتنه و عوامل آنها تجمع کردند.

دراین مراسم تجمع کنندگان با در دست داشتن پرچم ایران و عکس های شهدا به سردادن شعارهایی از جمله : " بیداری اسلامی اطاعت از رهبری " . " مصلحت انفعال خیانت است به قرآن ". " تا زنده ایم رزمنده ایم در هرصورت برنده ایم". " حی علی خیرالعمل شعاربسه پس کو عمل". " خواص بی خاصیت استعفا استعفا ". " حزب فقط حزب علی رهبر فقط سیدعلی ". " رهسپاریم با ولایت تا شهادت ". فتنه گر زبیری اعدام باید گردد". " حرف ما یک کلام محاکمه  والسلام ".  " حکایت بنی صدردیگر اثر ندارد". " میرحسین موسوی مترسک بی بی سی ". " کروبی بیسواد آلت دست موساد". و شعارهایی ازاین قبیل سرمی دادند

نوشته شده در دوشنبه دوم اسفند ۱۳۸۹ساعت 17:51 توسط رضا خدری| |
           خانه قمرخانم نام سریالی بود که در گذشته های دور شاهد دیدن آن از تلویزیون بودیم . بلائی که در طی سالیان متمادی بر سر این تیم فوتبال آمده عینهو ماجرای خانه قمر خانم است که گوای هر کی هرکی بودن است . جالبه که تیم فوتبال صنعت نفت با یک نتیجه افتضاح  ۶ گل از ذوب آهن دریافت کرد. کاسیمیرو سرمربی فوتبال صنعت نفت دلیل این باخت را حمله عده ای مثل گانکسترها بر سر تمرین تیم می داند و می گو ید: آنها در موقع تمرین بر سر ما ریختند و من وبازیکن برزیلی تیم را تهدید کردند تا از آبادان برویم و همچنین کارشکنی و توطئه دو نفر از بازیکنان تیم را دلیل دیگر می داند.  واقعا اگر مدیریت باشگاه توان اداره این تیم محبوب آبادانی را ندارد استعفا بدهد و در خانه بنشیند.

نوشته شده در دوشنبه دوم اسفند ۱۳۸۹ساعت 17:20 توسط رضا خدری| |